Tüm hakları saklıdır. © Koray Akın.

Kalıcı Kirpik Makyajı

Vizon Kirpik

İpek Kirpik son 5 yıldır bütün Dünya ‘da Hollywood yıldızları başta olmak üzere bakımlı ve güzelliğine düşkün kadınlar tarafından güzelliği tamamlayıcı bir unsur olan kirpiklerin daha uzun ve dolgun gözükmesi için başvurduğu kirpik uzatma tekniklerinden birisidir.

3D İpek Kirpik (Kaynak Kirpik)

3D kirpikler, kirpik yoğunlaştırma ve dolgunlaştırma sistemidir. 3 ayrı kirpik yanyanadır ve hepsi bir uca bağlıdır. Bu sistemde her bir kirpiğinize 3 tane birden kirpik yapılmış olur. Örneğin toplamda sağ gözünüzde 30 adet kirpik var olduğunu varsayalım, tekli kirpik sisteminde 30 adet kirpik var olacakken, 3D ipek kirpik sisteminde 90 adet kirpik yer alır. Kısaca kirpikleriniz seyrek ise, 3D ipek kirpik malzemeleri, normal ise tekli kirpik malzemeleri kullanılmalıdır.

Kirpik Lifting

Adından da anlaşılacağı üzere kirpik kaldırmak ve kıvırma işlemidir. Kendi doğal kirpiklerinizi kıvırarak daha uzun daha dolgun hale gelmesini sağlamak ve canlı bakışlar elde etmeniz için yapılan bir işlemdir. Kirpik lifting kirpik permasında kullanılan bugudi yöntemini kullanmadan kirpiklerin kıvrılması işlemidir. Kirpik lifting; kirpik permasına, ipek kirpiklere, takma kirpiklere, kirpik kıvırıcılara önemli bir alternatiftir. Çünkü derin ve etkileyici bakışlarınız için takma kirpikler yerine yalnızca kendi kirpiklerinizi kullanıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Vizon kirpik uygulaması kendi kirpiklerimizin dökülmesine neden olur mu ?

Kullanılan vizon kirpikler çok yumuşak ve hafiftir, ağırlık yapmadığından dolayı ana kirpiklerin dökülmesine ve zedelenmesine sebep olmaz.

Vizon kirpiklerin kullanım süresi nedir ? Bakım süresi ne zamandır ?

Kişinin kullanımına, kirpik uzayış süresine ve yoğunluğuna bağlı olarak 1 ile 3 ay arasında değişmektedir. Yapılan düzenli bakımlarla kirpikleri istediğiniz kadar kullanmanız mümkündür. Genellikle 3 ile 4 hafta arası bakıma gelinmektedir.

İpek Kirpik işlemlerinde acı hissi veya gözde batma olur mu ?

Kullanılan malzemelerden dolayı genelde bu sorunlar yaşanmaktadır. Uygulamada kullanılan yapışkan kesinlikle göze temas etmemektedir. Kendi kirpik dibinizin 1 mm üzerine yapıştırıldığından dolayı herhangi bir sorun yaşanmaz.

Kirpikler istediğimiz yoğunlukta ve boyutta yapılabilir mi ?

Evet, yapılan uygulamada, yoğunluk ve uzunluk seçebilirsiniz.